VIZIUM - vieta, kur tehnoloģijas māca, iedvesmo un iepriecina

Jūlijā VIZIUM radošajās darbnīcās tiks iepazīta ūdens pasaule

Ūdens klāj lielāko daļu Zemes virsmas un ir nepieciešams cilvēku un citu dzīvības formu izdzīvošanai, tāpēc gada karstākajā mēnesi Ventspils zinātnes centrs VIZIUM aicina ikvienu interesentu piedalīties tehniski radošajās darbnīcās, kur apmeklētājiem būs iespēja uzzināt vairāk par brīnumaino ūdens pasauli.

Visu jūlija mēnesi tehniski radošās darbnīcas norisināsies no otrdienas līdz svētdienai plkst. 13.00 un plkst. 15:00. Katru nedēļu tiks piedāvāts jauns darbnīcu saturs:  

  • 4. - 9. jūlijs. "Laivu darbnīca" un “Tilti”.

“Laivu darbnīca”: Funkcionējošo laivu izveide no dažādiem materiāliem, attīstot radošo domāšanu, problēmu risināšanas spējas un estētisko izjūtu. Darbnīcas noslēgumā būs iespēja pārbaudīt, kura no laivām peld, kura grimst, kura stāv uz vietas, bet kura kustas uz

priekšu.

“Tilti”: Ņemot par piemēru Leonardo da Vinči domāšanas veidu, kurš 1486. gadā radīja viegli saliekamu, izjaucamu un pārvietojamu tiltu armijas vajadzībām, darbnīcas “Tilts” apmeklētājiem būs iespēja pašam uztaisīt savu tiltu, kā arī pārbaudīt tā izturību.

  • 11. jūlijs - 16. jūlijs. "Dzīve ūdenī" un "Varavīksne".

Darbnīcā “Dzīve ūdenī” būs iespēja ieskatīties ūdens pasaulē un radīt savus unikālos ūdens iemītniekus no plastilīna, kā arī izveidot filmiņu ar stop motion tehniku.

Darbnīcā “Varavīksne” dalībnieki uzzinās vairāk par optisko dabas parādību – varavīksni. Tiks iepazīta krāsu sajūtas uztvere, krāsu veidošana un savstarpējā mijiedarbība.

  • 18. jūlijs – 23. jūlijs. "Robotu cīņas" un "Fotosintēze".

“Robotu cīņas”: Apvienojot robotiku un radošo mākslu, būs iespēja pārvērst robotus par dažādiem ūdens iemītniekiem, kā arī piedalīties sacensības, spēlējot robotu cīņas.

“Fotosintēze”: Dalībniekiem būs iespēja noskaidrot, kā Saule ietekmē katru no mums un pasauli mums apkārt, kā arī iepazīt fotosintēzes procesu, kā veidojas diena un nakts, kā saules UV stari palīdz mums saražot D vitamīnu.

  • 25. jūlijs - 30. jūlijs. "3D ūdens māksla" un "Izzini ūdens pasauli".

“3D ūdens māksla”: Aizraujoša un radoša pieredze, kas ļaus dalībniekiem veidot brīnumainus mākslas darbus ūdens tematikā, izmantojot 3D vizualizācijas tehnikas.

“Izzini ūdens pasauli”: Darbnīca pārbaudīs dalībnieku zināšanas par ūdeni, tiks izpētīts ūdens cikls un noskaidrots, kādi materiāli grimst un kādi peld.

Visu jūlija mēnesi apmeklētajiem būs iespēja apmeklēt šovu “Svētki laboratorijā”, kurā tiks veikti aizraujoši un pārsteidzoši eksperimenti. Tiks eksperimentēts gan ar baloniem un sprādzieniem, gan ar svecītēm, kuras tiks nopūstas ar pašu darinātu ogļskābo gāzi, tiks organizēta degošu putu ballīte, kā arī būs iespēja vērot kā dejo zilās liesmas! Savukārt zinātnes šovā “Fizika mums apkārt” interesantā un saprotamā veidā tiks skaidroti fizikas likumi.

Zinātnes šovi notiek katru dienu:

P. – SV. 

o   plkst. 12.00 "Svētki laboratorijā";

o   plkst. 14.00 "Fizika mums apkārt";

o   plkst. 16.00 “Svētki laboratorijā”.

Iegādāties biļetes uz radošajām darbnīcām, ekspozīcijas zāli un zinātnes šoviem iespējams mājas lapā www.vizium.lv un zinātnes centra VIZIUM kasē. Plašāka informācija pieejama pa tālr.: 66776633, rakstot uz e-pastu: info@vizium.lv, VIZIUM sociālajos tīkos (@viziumventspils), kā arī mājas lapā www.vizium.lv.

Aktivitāte tiek īstenota Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. - 2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekta “Inovācijas centra izveidošana Ventspilī” ietvaros. 

Informējam, ka Ventspils Digitālā centra un zinātnes centra VIZIUM rīkoto pasākumu un apmācību laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils Digitālā centra mājas lapā  www.digitalaiscentrs.lv, zinātnes centra VIZIUM mājas lapā www.vizium.lv, kā arī sociālajos tīklos Facebook, Instagram un TikTok.