VIZIUM - vieta, kur tehnoloģijas māca, iedvesmo un iepriecina

Par Vizium

Ventspils zinātnes centra VIZIUM uzdevums ir ar ekspozīcijas, radošo darbnīcu un zinātnes šovu palīdzību izglītot bērnus un jauniešus par STEM – zinātni, tehnoloģijām, inženierzinātni un matemātiku.

VIZIUM ir kā nākotnes pilsēta, kur ar vairāk nekā  80 interaktīviem un izglītojošiem eksponātiem, tai skaitā radošajām darbnīcām un zinātnes šoviem, var aizraujošā veidā iepazīt zinātni un uzzināt par tādām tēmām, kā fizika un matemātika, modernās tehnoloģijas un programmēšana, veselīgs dzīvesveids, cilvēks un sevis izzināšana, ģeogrāfija u.c.

VIZIUM ikviens var iejusties futbolista, šāvēja un snovbordista lomā, izjust zemestrīces spēku, izkļūt no virtuāla labirinta, pielaikot virtuālos tautu tērpus, izbraukt pa amerikāņu kalniņiem, zīmēt virtuālajā realitātē un ne tikai! VIZIUM piedāvā apmeklēt arī tehniski radošās darbnīcas un zinātnes šovus, kas piešķirs zinātnes centra apmeklējumam papildus vērtību.

Savukārt pirmsskolas vecuma apmeklētājiem ir iespēja parotaļāties Mazo pētnieku galerijā, kur ikviens ar savu spēļu bankas karti var iepirkties pārtikas veikalā, uzpildīt degvielu, kā arī  iejusties mazo būvnieku lomā un spēlēties ar ūdens atrakciju!

VIZIUM ir vieta, kur interesanti un jēgpilni pavadīt laiku kopā ar ģimeni, kā arī piedzīvojumiem bagāts skolēnu ekskursiju galamērķis!

Zinātnes centrā VIZIUM ir pieejamas arī modernas konferenču zāles, kafejnīca, kā arī ikviens aicināts bez maksas uzkāpt 30 m augstajā skatu platformā un baudīt lielisko skatu uz Ventspili!

Zinātnes centra misija ir aicināt un motivēt ikvienu interesēties, pētīt un apgūt zināšanas STEM jomā, papildinot formālo izglītību ar aizraujošu un interaktīvu pasaules izziņas pieredzi.

  • Zinātnes centra ekspozīcijas ir sadalīta 7 tematiskās galerijās: Mazo pētnieku galerija; Viedo tehnoloģiju galerija; Ģeogrāfijas un pasaules galerija; Cilvēka un sevis uztveres galerija; Fizikas un matemātikas galerija; Veselīga dzīvesveida galerija; Simulatoru zona. Katra galerija sniedz iespēju gan lieliem, gan maziem aizraujošā veidā iepazīt STEM (science, tehnology, engenerieng, math) – zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātne, matemātika.

  • Ventspils zinātnes centrs ir lielisks galamērķis skolēnu ekskursijām! Ekspozīcijas zāles apmeklējumu ir iespējams papildināt ar tehnoloģiju darbnīcām, kas pieejamas arī programmas “Latvijas skolas soma ietvaros”. Apskatīt ekskursiju piedāvājumu un pieteikties iespējams sadaļā “Ekskursijas”.

  • Zinātnes centrs VIZIUM ir lieliska vieta, kur uzrīkot savu pasākumu – gan bērnu dzimšanas dienas ballītes, gan korporatīvos pasākumus uzņēmumiem un organizācijām. Iepazīties ar piedāvājumu un pieteikties iespējams sadaļā “Uzrīko pasākumu”.

  • Zinātnes centrā VIZIUM pieejamas 3 jaunas, modernas konferenču zāles, kuras iespējams savstarpēji apvienot, pielāgojot nepieciešamajam apmeklētāju skaitam (Lielajā zālē iespējams uzņemt līdz pat 120 personām). Savu pasākumu iespējams pieteikt sadaļā “Uzrīko pasākumu”.
  • Zinātnes centrā VIZIUM pieejama 30 m augsta skatu platforma, no kuras paveras skats uz Ventspils pilsētu! Skatu platforma atvērta katru dienu. Bez maksas.

  • Zinātnes centra 2. stāvā kafejnīcas pakalpojumus nodrošina SIA “Sandrī”. Kontaktinformācija: tālr. 27716443; 25572924, e-pasts: siasandri@inbox.lv